Advies: niet met kinderen het bos in

Laatst bijgewerkt:
in Natuur, Wolf

Op woensdag 30 juli heeft er een incident plaatsgevonden met een kind en hoogstwaarschijnlijk een wolf in het bos bij de Pyramide van Austerlitz. We zijn geschrokken van deze gebeurtenis en leven zeer mee met de betrokkenen. De betrokken partijen doen er alles aan om zo snel als mogelijk de feiten bovenwater te krijgen. Dit kost tijd en hierdoor is er op dit moment helaas nog veel onduidelijk. Door dit incident geldt een extra advies: mijd het bos met kinderen. Dit is een aanscherping van de bestaande adviezen. 

Beeld: Manuel Reichert

Oproep: mijd het bos

Tot er meer bekend is, roepen we iedereen dringend op het gebied Den Treek en boswachterij Austerlitz niet te bezoeken met kinderen. Voor wie zich toch in de omgeving bevindt drukken wij met nadruk op het hart: wees waakzaam en let goed op!

Adviezen

  • Blijf in het bos altijd op de paden. Een kaartje van het exacte gebied volgt.
  • Het is niet toegestaan in de bossen te zijn tussen zonsondergang en zonsopgang.
  • Houd uw hond aangelijnd, ook in losloopgebieden.
  • Ga bij voorkeur in groepsverband de bossen van de Utrechtse Heuvelrug in.
  • Wees extra alert als je in het bos gaat hardlopen, paardrijden of mountainbiken; deze activiteiten kunnen het achtervolgingsinstinct van de wolf aanwakkeren.
  • Neem als organisator van een evenement passende maatregelen om confrontaties tussen wolven en bezoekers/deelnemers te voorkomen.

Kijk voor meer informatie en (mogelijk aanvullende) adviezen op onze webpagina met informatie voor inwoners en bezoekers.

Samenwerking 

Dit advies is tot stand gekomen door een samenwerking tussen provincie Utrecht, Staatsbosbeheer, Landgoed Den Treek, Regionale Uitvoeringsdienst Utrecht (RUD) en de gemeenten Woudenberg, Zeist en Leusden.

Voor persinformatie:
cor.van.der.leemputten@provincie-utrecht.nl
06 14 75 81 45