Op maandag 22 en dinsdag 23 augustus 2022 voert de Versluysgroep in opdracht van de provincie Utrecht herstelwerkzaamheden uit aan het fietspad van de Veenendaalsestraatweg (N416) in Rhenen. Op verschillende stukken van het fietspad worden klinkers vervangen door asfalt.
In de Doortrapgemeenten Houten, Nieuwegein en Veenendaal zijn de eerste Doortraproutes klaar. Deze routes lopen deels ook door buurtgemeenten zoals Rhenen, Renswoude en Vijfheerenlanden.
Reizigers kunnen zonder overstap over de gehele lijn gebruik maken van de tram. In het centrum van Nieuwegein is een nieuwe trambaan en halte gebouwd. De sneltram verbindt Utrecht, Nieuwegein en IJsselstein.
Op 18 juli 2022 start de provincie Utrecht met de aanleg van een voetgangersoversteekplaats (VOP) bij de kruising van de Utrechtsestraatweg (N228) met de Molenwal in Oudewater (nabij de bushalte).
P+R staat voor ‘Park and Ride’ of ‘Parkeer en Reis’. P+R’s zijn plaatsen waar reizigers hun auto kunnen parkeren om verder te reizen met een ander vervoermiddel zoals het openbaar vervoer (OV) of de fiets.