Wat speelt er rondom water in de provincie Utrecht? Van stijgende zeespiegels tot waterkwaliteit, deze nieuwe special van de Staat van Utrecht onthult alle uitdagingen waar we mee te maken hebben en krijgen. Daarnaast biedt het een beknopt en helder overzicht van deze verschillende uitdagingen.
De provincie gaat de, met PFAS, verontreinigde bodem (grond en grondwater) op de voormalige Vliegbasis Soesterberg saneren. Dit is nodig om het grondwater niet verder te laten verontreinigen en om deze locatie geschikt te maken voor woningbouw.
Het concept Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) 1.0 vormt een stevige basis om te werken aan de toekomst van het landelijk gebied, aldus het Rijk. Het Rijk is onder de indruk wat de provincie in korte tijd heeft bereikt.
In de uiterwaard Salmsteke aan de Lek zijn nu een zwemplas, wandelpaden en (tijdelijke) horeca te vinden waar de omgeving en recreanten volop van kunnen genieten.
Heb je een plan of idee dat bijdraagt aan een goede, veilige, gezonde leefomgeving van de provincie Utrecht? Laat het ons weten via het nieuwe digitale loket!
De tentoonstelling over nieuwe duurzame vormen van energie en hoe die onze leefomgeving kunnen veranderen is te zien in het Huis voor de provincie van 21 februari tot en met 12 april 2023.
Tijdens een winterse boottocht door Zouweboezem werd de minister bijgepraat over de toekomst van het Utrechts landelijk gebied en de uitdagingen van het stikstofbeleid.
De provincie Utrecht heeft het Uitvoeringsprogramma Regionale Veenweiden Strategie vastgesteld. Het programma laat zien hoe bodemdaling en de uitstoot van broeikasgassen verminderd moeten worden.