De begrotingswijziging 2024 ligt voor aan PS. Hiermee kan het college van start met de ambities uit het coalitieakkoord. In 2024 is ruim 20 miljoen euro extra beschikbaar voor een groene, duurzame en ondernemende provincie.
Met de begroting voor 2024 die is aangeboden aan Provinciale Staten gaat het bestaande beleid door. Eind dit jaar komt een begrotingswijziging waarin het coalitieakkoord meer vorm krijgt.
De provincie kan met de financiële positie een constructieve bijdrage leveren aan de grote transities waar we mee te maken hebben: woningbouw & infrastructuur, klimaat & energie, landbouwtransitie & natuurherstel.
Een belangrijke taak is voor de provincie weggelegd bij het toezicht houden op de financiële ontwikkeling van gemeenten. Is de gemeentelijke begroting in evenwicht, ook voor meerdere jaren? In 2023 staat niet één Utrechtse gemeente onder preventief toezicht van de provincie.