Om vlot, veilig en comfortabel tussen dorpen en steden te fietsen, werkt de provincie aan negen doorfietsroutes. Een daarvan is de doorfietsroute Amersfoort - Bunschoten. Samen met de betrokken gemeenten hebben we de bestaande fietspaden op deze route verbeterd, verbonden aan elkaar en voorzien ze van herkenbare belijning, wegwijzers en verlichting. Zo wordt het aantrekkelijker om tussen Amersfoort en Bunschoten de fiets te pakken. De doorfietsroute tussen Amersfoort en Bunschoten is de eerste doorfietsroute die in de provincie Utrecht is opgeleverd.
Over de route
De doorfietsroute tussen Amersfoort en Bunschoten is 9 kilometer lang en loopt voor een groot deel langs de autoweg N199. De werkzaamheden aan de doorfietsroute Amersfoort – Bunschoten zijn in de zomer van 2023 gestart en in mei 2024 afgerond. Daarmee is de doorfietsroute tussen Amersfoort en Bunschoten de eerste doorfietsroute die in de provincie Utrecht is opgeleverd.

Maatregelen
Op de doorfietsroute tussen Amersfoort en Bunschoten willen we zoveel mogelijk ruimte, veiligheid en comfort bieden aan fietsers. Over de gehele route zijn diverse maatregelen genomen om er een doorfietsroute van te maken. De belangrijkste zijn:
- Het fietspad langs de Amersfoortseweg in Bunschoten is tussen de Oostelijke Randweg en de Bisschopsweg (N414) verbreed en voorzien van belijning.
- De parallelweg van de Amersfoortseweg tussen de Bisschopsweg en rotonde Neerduist is ingericht als fietsstraat waarbij de auto te gast is.
- Op de parallelweg van de Amersfoortseweg/Bunschoterstraat tussen de Carpoolplaats in Bunschoten tot de Rondweg Noord in Hoogland is een nieuwe deklaag aangebracht en kantmarkering plus grasbetontegels naast het asfalt. De kruisingen op de gehele parallelweg hebben een rode deklaag gekregen en een fietsvriendelijk plateau om de snelheid eruit te halen. Maximum snelheid is nu 30 km/uur.
- Op het fietspad onder de Bunschoterstraat bij rotonde Rondweg Noord in Hoogland is belijning van de doorfietsroute aangebracht.
- Het autowerende middeneiland op de parallelweg van de Bunschoterstraat (oostzijde) ter hoogte van Zandkamp in Hoogland is fietsvriendelijk gemaakt.
- Op de parallelweg van de Bunschoterstraat tot de kruising Van Boetzelaerlaan in Hoogland is een nieuwe deklaag en belijning van de doorfietsroute aangebracht.
- De fietsoversteek op de Van Boetzelaerlaan is rechtgetrokken en voorzien van een rode afdeklaag met fietsmarkering.
- De Van Boetzelaerlaan parallel aan de Bunschoterstraat tussen de kruising Van Boetzelaerlaan-Coelhorsterweg en De Bik in Hoogland is nu een fietspad.
- De Van Boetzelaerlaan parallel aan de Bunschoterstraat in Hoogland is voorzien van een nieuwe zwarte afdeklaag met fietsmarkering.
- Het fietspad langs de Bunschoterstraat tot de oversteek Maatweg is verbreed naar 4 meter en voorzien van nieuwe belijning; er is beplanting tussen het fietspad en de rijbaan aangebracht.
- Ten noorden van de oversteek van de Maatweg zijn detectielussen aangebracht om de fietser minder lang te laten wachten bij het verkeerslicht. De oversteek van de Maatweg zelf is verbreed naar 4 meter met rood asfalt.
- Het fietspad aan de westzijde van de Maatweg heeft deels een nieuwe deklaag inclusief belijning gekregen. Tegels zijn vervangen door rood asfalt.
Tijdspad
De aanleg van de doorfietsroute Amersfoort - Bunschoten is 10 augustus 2023 gestart. De opening van deze doorfietsroute heeft plaatsgevonden op 16 mei 2024. Daarmee is dit de eerste (gehele) doorfietsroute binnen de provincie Utrecht die is opgeleverd.
Contact
Wilt u meer weten over de ontwikkeling van doorfietsroutes in de regio Utrecht? Neem dan contact op met een van de omgevingsmanagers via fiets@provincie-utrecht.nl.